Tüp Bebek Merkezi

T.C.

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ

Tüp Bebek Merkezi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulan Tüp Bebek Merkezi uzun süren çalışmalar sonucunda, kuruluş aşamalarını tamamlamış 18.01.2010 tarihinde Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılarak hasta kabulüne başlamıştır. Bölgemizin önemli bir ihtiyacı olan Tüp Bebek Merkezi; hastane içinde ayrılan yaklaşık 500 m2 lik alanda buğünün ihtiyaçlarının ötesi düşünülerek tasarlanmış, geniş, ferah ve standartlara uygun mekanda modern tıbbi laboratuvar donanımı ile çocuk sahibi olmak isteyen ancak değişik nedenlerle bu olanağa sahip olamayan çiftler için umut kapısı olmuş bugüne kadar çoğunlukla Ankara ve İstanbul’a tüp-bebek tedavisi için gitmek zorunda kalan hastalara daha ekonomik ve kolay tedavi imkanı doğurmuştur.

Çalışmaya başladığımız tarihten itibaren;

Güven ve gizlilik ilkekerine bağlı, bilimselliği ve başarısı kanıtlanmış yöntemleri uygulayan merkezimizde; hasta muayenesinin yapıldığı 2 adet poliklinik, kan alma odası, ameliyathane, embriyoloji laboratuarı, androloji laboratuarı ve işlem öncesi ve sonrası hastalarımızı dinlendirdiğimiz 6 yatak kapasiteli 3 hasta odası bulunmaktadır.

Klinik Ekibimiz

Doç.Dr.Davut GÜVEN ÜYTE (Üremeye Yardımcı Teknikler) Sorumlusu

Doç.Dr.Fatma DEVRAN BILDIRCIN

Prof.Dr.Ramazan AŞÇI (Üroloji)

Prof.Dr.Bengü ŞENER (Anestezi)

Laboratuar Ekibimiz

Doç.Dr.Bülent AYAS

Biyolog Kübra TOKER

Biyolog Mustafa SÖZEN

Hemşire

Emine TURHAN

Tülay DİNÇ

Birgül YILDIRIM

Sekreter

Serpil HAY

Zehra ŞAHİNKESEN

Yardımcı Personel

Semanur DEMİR

Gönül KİRAZLI

Behice SÖĞÜTÇÜ

Nuray BÜLBÜL

Merkezimize başvuran çiftler sekreterimiz tarafından karşılanıp ,dosya ve başvuruları açıldıktan sonra ,tedavi süreci ve tüp bebek işlemleri için bilgilendirilmek kayıtları yapılmak üzere tüp bebek hemşiresi tarafından kabul edilir. Erkek hastalarımız tetkik ve muayene için Androloji polikliniğine yönlendirilir. Bayan hastanın muayenesi ,usg si tüp bebek merkezinde yapılır ve tetkikleri istenir . Androloji polikliniğinde ve Tüp Bebek Merkezinde hazırlanan dosyalar bölümde değerlendirilir, sonuca göre tedavi planlanır ve yasa gereği Tüp Bebek raporu almak için mevcut krıterleri sağlayan çiftlere raporu yazılır.

Tüp Bebek Merkezimizde Yaptığımız İşlemler;

OPU (Oocyte pıck –up) Yumurta Toplama

ICSI (İntrasitaplozmik sperm enjeksiyonu) Mikroenjeksiyon

Sperm Elde Etme Yöntemleri;

TESE,TESA ,MESA ,PESA (Cerrahi sperm arama)

Embriyo Frezing-Thawing

Sperm Frezing- Thawing işlemleri uygulanmaktadır.

İletişim

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Tıp Fakültesi

55200 Atakum / Samsun

Tel : 0 362 312 19 19 - 3980